نخستین رسانه مستقل خبری ورزشی اسکی و اسکیت / تأسیس 1390

 

یکشنبه, 16 دی 1397 ساعت 15:20

آخرین عملیات در جاده دیزین

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

زهره صفاری خبرنگار
پسر کوچولو گوشه‌ای کز کرده و به عکس پدرش در قاب مشکی خیره شده بود. مادر و مادربزرگ بر سر و صورت می‌کوبیدند. هر کسی از در خانه وارد می‌شد، دستی بر سر او می‌کشید و نگاه ترحم‌آمیزشان را نثار او می‌کردند اما پسرک بهت زده فقط چشم انتظار پدر بود...
شاید نمی‌خواست باور کند برف سنگین زمستان، سایه پدر را برای همیشه از این خانه محو کرده است.
***
شامگاه پنجشنبه 13 دی ماه، برف سنگینی حومه پایتخت را سفیدپوش کرد. هیچ خبری مثل بارش برف سنگین روی پیست اسکی نمی‌تواند جماعت اسکی‌باز را خوشحال کند اما برف آنقدر سنگین بود که مسیر پیست اسکی دیزین را به طور کامل بست.
همه اهالی می‌دانستند که بعد از آن برف بدون شک، بهمن سنگینی نیز در راه است. «محمد صادقی» هم که 10 سال از عمر 34 ساله‌اش را در جاده‌ها گذرانده بود از این موضوع خبر داشت. آن شب خسته از کار به خانه رسید. دلش می‌خواست در آرامش کامل استراحت کند. دوش گرفت و برای اینکه کسی پیگیرش نشود گوشی تلفن همراهش را خاموش کرد. با همسر و پسرش شام خوردند که تلفن همسرش به صدا درآمد. مادرش بود. دلشوره داشت و از پسرش خواست آن شب از خانه بیرون نرود. «محمد» به مادر قول داد خانه بماند و پای تلویزیون نشست.
ساعت نزدیک 9 شب بود که زنگ خانه به صدا درآمد. پیمانکاری که «محمد» با او قرارداد داشت، پشت در بود و با اصرار از او می‌خواست که برای باز کردن مسیر پیست همراه او شود. می‌گفت جمعه اسکی‌بازها می‌خواهند به پیست بروند اگر مسیر بسته باشد غوغا می‌شود. «محمد» که راننده لودر بود، ابتدا از رفتن خودداری کرد اما با بی‌میلی راضی شد که در تاریکی شب به همراه پیمانکار و سه کارگر دیگر به جاده برفی بروند. هوا سرمای استخوان سوزی داشت. کارگرها برای اینکه بتوانند خودشان را گرم کنند گاز پیک‌نیکی در داخل کامیون روشن کرده بودند و نوبتی خودشان را گرم می‌کردند. حدود 4 ساعت از آغاز عملیات برف‌روبی می‌گذشت. «محمد» به داخل کامیون رفته بود تا بدن یخ‌زده‌اش را کمی گرم کند. اما ناگهان کوه غرش هولناکی کرد و در چشم برهم زدنی کامیونی که «محمد» داخل آن بود، زیر بهمن سنگین محو شد. سکوت مرگباری همه جا را فراگرفته بود. انگار هیچ کس جرأت نزدیک شدن به محل را نداشت. نخستین تماس برای درخواست کمک از امدادگران نزدیکی صبح انجام شد و وقتی امدادگران توانستند بدن یخ‌زده «محمد» را از زیر بهمن بیرون بکشند، چشمانش باز بود و معاینات نشان می‌داد 2 ساعت از مرگش گذشته است. خواهر«محمد» که از این اتفاق شوک زده است، به خبرنگار «ایران» گفت: «ساعت 6 صبح بود که به ما خبر دادند «محمد» زیر بهمن مانده و فوت کرده است. آنها ساکن شمشک هستند. در محل از تکنیسین‌های اورژانس شنیده بودند که وقتی جسد را پیدا کردند فقط تنها دو ساعت از مرگ «محمد» گذشته است. اما نمی‌دانیم چرا از ساعت یک تا 6 صبح هیچ کمکی درخواست نشده است. جاده دیزین همیشه بهمن‌گیر است و همه از خطرات آن باخبرند.
حالا هم ما از پیمانکار شکایت داریم. برادرم، ماهی یک میلیون و 400 هزار تومان حقوق می‌گرفت و آن شب به‌خاطر اینکه همین حقوق اندک را از دست ندهد برخلاف خواسته‌اش به آنجا رفته بود. آن شب علاوه بر «محمد»، سه کارگر دیگر و پیمانکار هم آنجا بودند که یکی از آنها پایش شکسته است. پیمانکار می‌گوید آنها پشت بهمن دیگری گیر کرده بودند اما حرف ما این است آنها که سالم بوده‌اند چرا زودتر برای نجات «محمد» درخواست کمک نکردند. چرا به ما خبر ندادند که با کمک محلی‌ها نجاتش دهیم. از دیروز هر بار پسر 7 ساله برادرم را می‌بینم جگرم آتش می‌گیرد. چرا باید به خاطر ندانم‌کاری دیگران او از سایه پدر محروم شود. ما برای احقاق حق برادرم شکایت کردیم و امیدوارم خونش را پایمال نکنند.»
منبع: روزنامه ایران

خواندن 247 دفعه

ارسال نظر جدید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

درباره

" آن زمان که هیچ وب سایت خصوصی جهت اطلاع رسانی در ورزش اسکی و اسکیت وجود نداشت ما آمدیم "

رسانه اسکی ایران با شعار "ورزش بدون توقف" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به ورزش اسکی و اسکیت کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

همکاری

شما می توانید در صورت تمایل با سایت اسکی ایران همکاری داشته باشید. اگر علاقمند هستید تا در گروه اسکی ایران حاضر باشید میتوانید از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید و در صورتی که از علاقمندان ورزش اسکی و اسکیت هستید و میخواهید مطلبی ارسال کنید از طریق این صفحه می توانید با ما تماس بگیرید و ما نیز مطالب شما را به صورت مقاله و یا فیلم در سایت قرار خواهیم داد.

ساماندهی

logo-samandehi

Top

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود