نخستین رسانه مستقل خبری ورزشی اسکی و اسکیت / تأسیس 1390

 

دوشنبه, 10 دی 1397 ساعت 10:21

بازگشایی «جاده مرگ» با دستانی لرزان/ برف نبارد همه چیز ایمن است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازگشایی جاده شمشک به دیزین که حرف و حدیث‌های زیادی در مورد ناایمن بودن آن وجود دارد این روزها یکی از چالش‌های بزرگ اسکی کشور است. جاده‌ای که از آن بوی مرگ می‌آید.

به گزارش اسکی ایران و به نقل از خبرنگار مهر، همه چیز برای بازگشایی رسمی پیست بین المللی اسکی دیزین فراهم است. وسیعترین پیست اسکی خاورمیانه که البته ابهاماتی در خصوص استاندارد قله آن وجود دارد.

صرف نظر از بحث استاندارد داخلی پیست اسکی دیزین موضوع مهم دیگر راه های رسیدن به این پیست است که یکی از دو راه آن جاده قدیمی شمشک به دیزین است. جاده ای که علیرغم تلاش های بسیار هنوز به ایمنی مطلوب نرسیده و در فصل سرما همواره ریسک خطر بالایی دارد.

مدتی پیش احمد بیگدلی رئیس اداره راه اندازی و حمل و نقل جاده ای شهرستان شمیرانات در نامه ای به مهرطلب رئیس حوزه قضایی رودبار قصران از غیرایمن بودن این جاده و خطرات موجود از جمله احتمال سقوط بهمن و سنگ‌های معلق خبر داده بود. جاده شمشک به دیزین مدتی با همین اخطارها مسدود ماند تا جلسات آشکار و نهان مسئولان پیست اسکی، استانداری و شورای تامین موجب بازگشایی مجدد این جاده بحث برانگیز شد.

بیگدلی رئیس اداره راه اندازی و حمل و نقل شهرستان شمیرانات در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: پرونده این جاده در حال بررسی است. فعلا به صورت موقت بازگشایی شده است اما در مواقع خطرساز و بارش برف مسدود می شود.

شانه خالی کردن مسئولان پیش از حوادث احتمالی خطرناک
اگر چه سولقانی مدیر پیست بین المللی دیزین نیز در پاسخ به سوال خبرنگار مهر اعلام کرد که در روزهای بارش برف و احتمال خطر مثل روز جمعه هفته گذشته جاده بسته می شود، ولی بازگشایی محور شمشک به دیزین حتی از سوی راهنمایی و رانندگی هم تایید نشده است.

یگان عملیات کنترل ترافیک بزرگراه های کشور اواخر آذرماه در نامه ای به اداره راهداری و حمل و نقل شمیرانات اعلام کرده است که ایمنی جاده مذکور به هیچ وجه مورد تایید نیست و کلیه تعهدات حقوقی، کیفری و مسئولیت حوادث احتمالی بر عهده بهره بردار پیست دیزین و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور است.

با این حساب یا جاده شمشک به دیزین غیر ایمن و خطرناک است که باید تا زمان رفع همه موارد خطرساز مسدود شود و یا استاندارد و ایمن است که البته این همه بروکراسی و شانه خالی کردن های متوالی خود گویای چیزی غیر از آن است.

خواندن 187 دفعه

ارسال نظر جدید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

درباره

" آن زمان که هیچ وب سایت خصوصی جهت اطلاع رسانی در ورزش اسکی و اسکیت وجود نداشت ما آمدیم "

رسانه اسکی ایران با شعار "ورزش بدون توقف" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به ورزش اسکی و اسکیت کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

همکاری

شما می توانید در صورت تمایل با سایت اسکی ایران همکاری داشته باشید. اگر علاقمند هستید تا در گروه اسکی ایران حاضر باشید میتوانید از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید و در صورتی که از علاقمندان ورزش اسکی و اسکیت هستید و میخواهید مطلبی ارسال کنید از طریق این صفحه می توانید با ما تماس بگیرید و ما نیز مطالب شما را به صورت مقاله و یا فیلم در سایت قرار خواهیم داد.

ساماندهی

logo-samandehi

Top

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود