چاپ کردن این صفحه
چهارشنبه, 08 اسفند 1397 ساعت 18:37

افشار: می‌خواهیم پیست دیزین را به استانداردهای بین‌المللی برسانیم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بهره‌بردار پیست اسکی دیزین گفت که هدف مجموعه کاری‌اش رساندن این پیست به استانداردهای بین‌المللی است.


به گزارش اسکی ایران و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، شهیار افشار بهره‌بردار پیست اسکی دیزین در نشست خبری امروز با اشاره به سوابقش در این رشته اظهار داشت: من در شانزده سالگی مدیریت پیست افشار در آبعلی را برعهده گرفتم. اسکی یکی از ورزش‌هایی است که در دنیا امکانات زیادی برایش فراهم می شود، اما در ایران اینگونه نیست. سعی کردم با اجرای سیستم‌ها و به‌کارگیری افراد توانا به اسکی ایران کمک کنم. خوشبختانه تا حد بسیار زیادی موفق بوده‌ایم. همچنین سعی داریم کمبودها را جبران کنیم.

وی افزود: ما در چارت دیزین فردی خارج از اسکی نداریم و همه این رشته را می‌شناسند. معتقدیم کار باید دست کسی باشد که این حوزه را بشناسد. می‌توانیم این قول را بدهیم که سطح رضایت مردم را به بالاترین حد برسانیم. اسکی نه بیزینس، بلکه عشق و علاقه ما است و در راستای این توانایی ها پیش می رویم. دیزین ملک شخصی من نیست و برای نظام است. سعی داریم در این پیست آبروی نظام را حفظ کنیم و با سرویسی که به توریست‌ها می‌دهیم، آبروی نظام را حفظ کنیم.

افشار درباره موضوع استاندارد سازی دیزین گفت: دو خط در دیزین استاندارد آنها گرفته شده است. سایر خط‌ها کارشان را انجام می‌دهند و در آینده نزدیک استاندارد همه را می‌گیریم. به لحاظ استانداردسازی هم اداره راهداری نکاتی را عنوان کرد که رفع ایراد کردیم. خوشبختانه مشکلات حل شده است.

وی درباره مرگ یک کارگر در جاده شمشک به دیزین گفت: مسیر بیمه بوده و دیه قطعا پرداخت می‌شود.

افشار درباره مدت قراردادش گفت: قرارداد ما یک ساله است و در صورت تحقق شرایطی، این قرارداد ادامه خواهد یافت. در حال حاضر از چهل درصد از پتانسیل پیست استفاده می‌شود. البته یکسری امکانات برای گسترش اسکی نیاز است که فعلا نداریم و نیاز به بروز رسانی داریم. بودجه‌ای را بابت این موضوع در نظر گرفته‌ایم و اگر وزارت ورزش نظرش مثبت باشد، این سرمایه گذاری را انجام می‌دهیم و پیست را به استانداردهای بین‌المللی خواهیم رساند.

افشار درباره شرایط اقتصادی و اینکه مهمترین دغدغه اش چیست، عنوان کرد: نگرانی از جابجایی مدیران نداریم که بخواهند با این اتفاقات، ما را پس بزنند. وقتی کار دست کاردان باشد، بهره لازم گرفته می‌شود و الان این شرایط وجود دارد. به هر حال چه وزیر فعلی و چه نفر بعدی معتقدم که باید به کار با تیم فعلی در دیزین ادامه بدهند. البته همکاری وجود دارد و چیزی جز این هم نیست.

افشار درباره تعامل با فدراسیون اسکی گفت: فدراسیون متولی این رشته است و خوشبختانه رئیس فدراسیون از جنس این رشته است و به طور کامل تعامل دوطرفه وجود دارد و دغدغه‌ای از این بابت وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که مسئول نصب بهمن پران در مسیر  شمشک به دیزین چه نهادی است، تصریح کرد: از نظر راه باید بگویم که جاده بالا نیاز به چهار تا شش بهمن پران دارد و اگر سرمایه گذاری طولانی مدت باشد، حاضر به اجرای آن هستیم. تا زمانی که جاده به ما تحویل داده نشود، اداره راه مسئولیت را بر عهده دارد.

همچنین قربانعلی سولقانی مدیر مجموعه پیست اسکی دیزین در این نشست گفت: دیزین 550 هکتار وسعت دارد که انواع بالابرها در آن فعال هستند. هفت ماشین برف کوب کار آمادگی را انجام می‌دهند. ضمن اینکه در حال حاضر تنها از چهل درصد وسعت دیزین بهره‌برداری می‌شود. با توجه به راحتی تردد از مسیر شمشک، تمام تمهیدات برای بازگشایی این محور انجام شده و همه می‌توانند استفاده کنند. امیدواریم شاهد این باشیم که با همکاری شرکت توسعه و وزارت ورزش، شرایط بهتری فراهم شود. همچنین راه‌اندازی پیست شب یکی از برنامه‌های ما در دیزین است که امیدواریم محقق شود. امیدواریم به نقطه ای برسیم که بیش از چهل درصد بتوانیم از فضای این بخش استفاده کنیم.

خواندن 154 دفعه

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود