نخستین رسانه مستقل خبری ورزشی اسکی و اسکیت / تأسیس 1390

 

سه شنبه, 09 بهمن 1397 ساعت 17:15

مخالفت کشاورزان با تعریض جاده پیست اسکی فریدونشهر

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس اداره راه‌وشهرسازی فریدونشهر گفت: با وجود موافقت در خرید بخشی از اراضی موردنیاز در تعریض جاده پیست اسکی فریدونشهر مخالفت کشاورزان با این طرح بزرگترین عامل به تعویق افتادن این پروژه بود که این امر سبب نارضایتی گردشگران به دلیل ترافیک شدید این منطقه را فراهم کرده است.

به گزارش اسکی ایران و به نقل از  ایمنا -هادی توازهی با اشاره به دلایل تعریض نشدن جاده منتهی به پیست اسکی فریدونشهر که بزرگترین عامل ترافیک‌های چندساعته گردشگران برای رسیدن به پیست اسکی بوده است، اظهار کرد: از سال ۹۵ درخواست تهیه طرح اجرایی و اسناد مناقصه تعریض جاده منتهی به پیست اسکی فریدونشهر را پیگیری کردیم که به علت کمبود اعتبارات و بدهی بالای اداره راه و شهرسازی فریدونشهر مجوز راهیابی این پروژه به کمیسیون مناقصات صادر نمی‌شد.

وی با اشاره به پیگیری‌های بسیار توسط اداره راه شهرستان و همکاری اداره نظارت بر راه‌های روستایی استان افزود: این طرح سرانجام در سال ۹۶ به کمیسیون مناقصات راه یافت که برآورد هزینه اولیه آن حدود ۲۰ میلیارد ریال بود که در مرحله نخست مناقصه به دلیل نداشتن منابع اعتباری نقدی و واگذاری اوراق بهادار به پیمانکار هیچ متقاضی حاضر به شرکت در مناقصه نشد حتی با اعلام دوباره نیز همین شرایط بود.

رییس اداره راه‌وشهرسازی فریدونشهر تصریح کرد: در سال ۹۷ مجددا اسناد و هزینه‌های طرح بررسی شد و با برآورد دوباره هزینه‌ها پس از طی مراحل قانونی، پیمانکار طرح تعریض جاده پیست اسکی مشخص شد.

توازهی با تاکید بر اینکه جاده مورد نظر نیازمند تعریض پنج ‌متری به سمت طرفین است، اظهار کرد: در تمام جاده‌های روستایی با توجه به عدم وجود اعتبارات راه و شهرسازی برای آزادسازی، معمولا رفع معارض توسط فرمانداری‌ها یا بخشداری‌ها انجام می‌شود که بر این اساس به منظور آزادسازی این اراضی در توافق‌نامه‌ای توسط اداره راه‌وشهرسازی، فرمانداری و مدیرعامل شرکت تعاونی پیشروان توسعه ورزش و گردشگری فریدونشهر که به نوعی گرداننده پیست اسکی است در شورای ترافیک شهرستان مقرر شد این شرکت برای آزادسازی اراضی حاشیه این جاده اقدام کند که متاسفانه این اقدام صورت نگرفت.

وی با اشاره به شیوه پرداخت قیمت اراضی آزادسازی شده به کشاورزان گفت: با وجود کمبود اعتبارات، در توافقنامه‌ای مقرر شد فرمانداری، اداره راه‌وشهرسازی و شرکت تعاونی پیشروان توسعه ورزش و گردشگری فریدونشهر با همکاری یکدیگر قیمت اراضی موردنظر را به کشاورزان پرداخت کنند که متاسفانه پاسخ کشاورزان در این زمینه منفی بود.

توازهی با بیان اینکه کشاورزان در ازای زمین خود خواستار مطالباتی غیرعملی بودند، اظهار کرد: پس از جلسات مکرر با کشاورزان و مطرح کردن خرید بخش مورد نیاز از اراضی آنها با نرخ کارشناسی به صورت واگذاری سهام پیست اسکی یا حتی به صورت نقدی کشاورزان با این پیشنهادات موافقت نکردند و خواستار اختصاص حقابه از سد چشمه‌لنگان به جای مبلغ زمین‌های خود شدند که عملا امکان پذیرفتن چنین درخواستی با شرایط بحرانی آب در شهرستان نبود.

رییس اداره راه‌وشهرسازی فریدونشهر در تشریح نظرات کشاورزان و همکاری نکردن آنان در تعریض جاده منتهی به پیست اسکی گفت: کشاورزان این منطقه به دلیل شاکی بودن از گردشگران پیست اسکی و وارد شدن خسارت به اراضی کشاورزی حاشیه جاده منتهی به پیست و یا حتی موافق نبودن با اصل وجود پیست اسکی اجازه تعریض این جاده را ندادند.
 
توازهی با بیان اینکه کشاورزان با تجمع ۷۰ نفری مانع شروع کار پیمانکار شدند، اظهار کرد: با وجود اینکه بعد از طی مراحل قانونی و برگزاری سه مرحله مناقصه و تعیین پیمانکار و تامین اعتبار و کلنگ‌زنی طرح توسط معاون استاندار کشاورزان با تجمع خود اقدام به تهدید پیمانکار و تخریب اموال و ماشین‌آلات راهسازی کردند که این عملیات متوقف شد.
 
رییس اداره راه‌وشهرسازی فریدونشهر با ابراز تاسف از تحمل شرایط سخت و ترافیک شدید منتهی به پیست اسکی فریدونشهر توسط گردشگران تصریح کرد: در صورت آزادسازی اراضی حاشیه جاده تنها به اندازه پنج متر از طرفین جاده، مجددا مناقصه موردنظر برگزار و پس از انتخاب مجدد پیمانکار اجرای طرح مذکور از سر گرفته خواهد شد تا بتوانیم برای سال آینده ترافیک جاده پیست اسکی فریدونشهر را به حداقل برسانیم.

خواندن 184 دفعه

ارسال نظر جدید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

درباره

" آن زمان که هیچ وب سایت خصوصی جهت اطلاع رسانی در ورزش اسکی و اسکیت وجود نداشت ما آمدیم "

رسانه اسکی ایران با شعار "ورزش بدون توقف" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به ورزش اسکی و اسکیت کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

همکاری

شما می توانید در صورت تمایل با سایت اسکی ایران همکاری داشته باشید. اگر علاقمند هستید تا در گروه اسکی ایران حاضر باشید میتوانید از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید و در صورتی که از علاقمندان ورزش اسکی و اسکیت هستید و میخواهید مطلبی ارسال کنید از طریق این صفحه می توانید با ما تماس بگیرید و ما نیز مطالب شما را به صورت مقاله و یا فیلم در سایت قرار خواهیم داد.

ساماندهی

logo-samandehi

Top

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود