نخستین رسانه مستقل خبری ورزشی اسکی و اسکیت / تأسیس 1390

 

شنبه, 18 دی 1395 ساعت 17:06

بازگشایی بدون مجوز پیست اسکی شمشک/ بازی آزمایشی با جان مردم!

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پیست اسکی شمشک در حالی از روز جمعه به صورت آزمایشی و نه رسمی بازگشایی شد که هیچ مجوزی از فدراسیون و یا سازمان استاندارد اخذ نکرده است!

به گزارش اسکی ایران و به نقل از مهر، پس از بازگشایی پیست های اسکی توچال، دربندسر و دیزین همه منتظر بازگشایی پیست اسکی شمشک بودند؛ پیستی که گفته می شود بازگشایی آن به علت اختلاف بین مسئولان پیست و بومی ها که هر یک سهامی در این پیست دارند بارها به تاخیر افتاد.

روز گذشته شمشک به صورت آزمایشی بازگشایی شد در حالی که نه مجوز فدراسیون را دارد و نه مجوز سازمان استاندارد که به تازگی به مسئله استاندارد دستگاه پیست ها ورود کرده است. در مجموع، پروژه بازگشایی«آزمایشی» پیست های اسکی دور از منطق و عقل سلیم است.

چطور می شود در حالی که هنوز هیچ نهاد ناظری به استاندارد و امنیت یک پیست نظر نداده باشد آن را به صورت آزمایشی بازگشایی کرد؟ مگر می شود به صورت آزمایشی با جان مردم بازی کرد؟در این میان اگر اتفاقی برای فرد یا افرادی بیفتد چه کسی پاسخگوست و آیا باز هم مثل همه اتفاقات گذشته می توان آن قدر با صورت مسئله بازی کرد که دیگر کسی حال و حوصله پیگیری پاسخ را نداشته باشد؟!

سایر پیست های اسکی هم بدون مجوز سازمان استاندارد بازگشایی شده اند. روزهای شلوغی را هم می گذرانند. سازمان استاندارد هم سکوت کرده و نهادی نیز اظهار نظر نمی کند. همه می دانند که برخی از تجهیزات اسکی متعلق به سالهای دور است و هر آن بیم این می رود که حادثه ای اتفاق بیفتد.

نمی شود در این میان از فدراسیون اسکی نیز خرده گرفت. فدراسیون متولی پیست های اسکی نیست و ظاهرا این موضوع برایش راضی کننده است تا در خصوص حوادث و اتفاق های احتمالی هم پاسخگو نباشد. دیزین، دربندسر، توچال، آبعلی، شمشک یا خور، چه فرقی می کند مهم این است که مراقب باشیم تا روز تعطیل و تفریح یک خانواده به حادثه و خاطره ای هولناک تبدیل نشود.

خواندن 817 دفعه

ارسال نظر جدید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

درباره

" آن زمان که هیچ وب سایت خصوصی جهت اطلاع رسانی در ورزش اسکی و اسکیت وجود نداشت ما آمدیم "

رسانه اسکی ایران با شعار "ورزش بدون توقف" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به ورزش اسکی و اسکیت کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

همکاری

شما می توانید در صورت تمایل با سایت اسکی ایران همکاری داشته باشید. اگر علاقمند هستید تا در گروه اسکی ایران حاضر باشید میتوانید از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید و در صورتی که از علاقمندان ورزش اسکی و اسکیت هستید و میخواهید مطلبی ارسال کنید از طریق این صفحه می توانید با ما تماس بگیرید و ما نیز مطالب شما را به صورت مقاله و یا فیلم در سایت قرار خواهیم داد.

ساماندهی

logo-samandehi

Top

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود