نخستین رسانه مستقل خبری ورزشی اسکی و اسکیت / تأسیس 1390

 

چهارشنبه, 25 شهریور 1394 ساعت 00:00

فرصت‌ها و تهدیدهای پیست اسکی فریدونشهر بررسی شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مباحثه و هم‌فکری نخبگان شهرستان در مورد «جمع‌آوری و دفع زباله» و «فرصت‌ها و تهدیدهای پیست اسکی» بعد از بررسی تخصصی این دو موضوع در کارگروه‌های ویژه، موضوع مجمع بسیج شهرستان فریدونشهر بود.

به گزارش اسکی ایران به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پونه زار، مسئولین، نخبگان، اقشار مختلف و بسیجیان شهرستان امروز در ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر جمع شدند تا دو موضوع «جمع‌آوری و دفع زباله‌ها» و «فرصت‌ها و تهدیدهای پیست اسکی » را که بعد از چکش‌کاری‌های لازم در کارگروه‌های ویژه به مجمع بسیج شهرستان آمده بود را بعد از بیان نظرات موافقان و مخالفان، مورد رأی گیری قرار دهند.

موضوعات قبل از طرح در مجمع در کارگروه‌های تخصصی مطرح و مورد بررسی قرار گرفته و بعد از مطالعات و بررسی‌های مختلف جهت رأی گیری به مجمع عمومی بسیج آورده شده بودند. اعضای هر کارگروه را قشر مربوط به آن کارگروه تشکیل می‌دهد.

موضوع جمع آوری و دفع زباله‌ها که از طرف کارگروه سلامت مطرح شد به شیوع بیماری‌های خطرناک در اثر ادامه شیوه فعلی جمع آوری و دفع زباله‌ها توجه داشت. این کارگروه برای رفع خطر ناشی از شیوه فعلی جمع‌آوری زباله‌ها پیشنهاد فرهنگ‌سازی برای قرار دادن زباله در سطل زباله شهری فقط در روزهایی که ماشین جمع آوری زباله به محل می‌آید، و تفکیک زباله از مبدأ را داد و پیشنهاد داد در صورت عدم تغییر شیوه فعلی، جمع‌آوری زباله به همان شیوه قبل بازگردد.

این کارگروه همچنین نبود حصار و عدم عایق کاری کف محل دفن زباله را باعث پراکنده شدن زباله‌ها و نفوذ شیرآبه آن به آب‌های زیرزمینی دانست و پیشنهاد داد ضمن عایق کاری کف، اطراف این محل حصارکشی شود.

پیست اسکی فریدونشهر هم موضوع دیگری بود که توسط کارگروه اجتماعی به مجمع بسیج آورده شده بود. این کارگروه بر لزوم بهره‌مندی از فرصت‌هایی که ژئوفیزیک منطقه و پیست اسکی به وجود آورده است، تاکید داشت. جذب گردشگر، معرفی شهرستان و ایجاد فضای مناسب ورزشی-تفریحی برای اوقات فراغت مردم شهرستان از جمله این فرصت‌ها بود.

کارگروه اجتماعی با توجه به اهمیت فرهنگ برای مردم شهرستان، ناهنجاری‌هایی که طی سال های گذشته به طور مرتب در پیست اسکی اتفاق افتاده بود را برشمرد و از لزوم برطرف کردن و مقابله با این ناهنجاری‌ها سخن به میان آورد.

تجهیز پیست اسکی به امکانات ورزشی و رفاهی، تأمین نیرو جهت برقراری نظم و امنیت در محیط پیست، ایجاد فضاهای رفاهی و ورزشی مجزای آقایان و بانوان بنا بر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، تقویت باورهای دینی و نصب دوربین در محدوده پیست اسکی پیشنهاداتی بود که این کارگروه به مجمع ارائه داد.

به مدت سه ساعت این دو موضوع به طور جداگانه طرح شده و بعد از بیان نظرات دو مخالف و دو موافق برای هر موضوع، به رأی گذاشته شدند که هر دو موضوع آرای مورد نیاز را کسب کرده و به عنوان پیشنهادات حائز آرا تصویب شدند تا توسط مسئولان سپاه به عنوان راهکاری مطالعه شده و بررسی شده در اختیار مسئولان ذیربط قرار گیرد.

خواندن 1132 دفعه

رسانه

ارسال نظر جدید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

درباره

" آن زمان که هیچ وب سایت خصوصی جهت اطلاع رسانی در ورزش اسکی و اسکیت وجود نداشت ما آمدیم "

رسانه اسکی ایران با شعار "ورزش بدون توقف" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به ورزش اسکی و اسکیت کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

همکاری

شما می توانید در صورت تمایل با سایت اسکی ایران همکاری داشته باشید. اگر علاقمند هستید تا در گروه اسکی ایران حاضر باشید میتوانید از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید و در صورتی که از علاقمندان ورزش اسکی و اسکیت هستید و میخواهید مطلبی ارسال کنید از طریق این صفحه می توانید با ما تماس بگیرید و ما نیز مطالب شما را به صورت مقاله و یا فیلم در سایت قرار خواهیم داد.

ساماندهی

logo-samandehi

Top

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود