نخستین رسانه مستقل خبری ورزشی اسکی و اسکیت / تأسیس 1390

 

سه شنبه, 07 اسفند 1397 ساعت 18:37

افتخاری: انتقادات ثمره مبارزه با بازیکن سالاری است مطلب ویژه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس فدراسیون اسکی با اشاره به انتقادات برخی از کارشناسان این رشته گفت: انتقاداتی که امروز از برنامه و مدیریت فدراسیون می شود نتیجه برخورد های من و مدیریت های زیر مجموعه فدراسیون با بازیکن سالاری و مربی سالاری است.


به گزارش اسکی ایران و به نقل از ایرنا - «سید عبدی افتخاری» با اشاره به برخی انتقادات در زمینه دعوت نشدن بازیکنان سرشناس اظهار داشت: شخصیتی مانند باقر کلهر که در اسکی صاحب نظر است و افتخارات فراوانی کسب کرده امروز در قامت سرمربی تیم ملی اسکی مردان فعالیت می کند و برنامه های خود را به فدراسیون و ورزشکاران ارائه کرده، لذا ورزشکاران باید از وی اطاعت کنند و سرتمرینات حاضر شوند.
افتخاری در زمینه برخی از شایعات پیرامون دعوت نشدن «حسین ساوه شمشکی» کاپیتان تیم ملی گفت: کمیته فنی چند ماه پیش از اعزام به رقابت های جهانی سوئد مشخص کرد که 70 درصد از اختیار انتخاب بازیکنان ملی پوش برعهده سرمربی و 30 درصد به عهده کمیته فنی می باشد؛ لذا ساختار تیم براساس این مصوبه و احترام به قانون بسته شد و تمامی بازیکنان باید به قانون و تصمیم سرمربی احترام بگذارند.
رییس فدراسیون اسکی با اشاره به نبود کاپیتان تیم ملی در مسابقات جهانی سوئد گفت: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم ما در نبود ساوه شمشکی هیچ چیز از دست ندادیم و هیچ سکویی واگذار نشد چون قبلا نتایج درخشانی کسب نشده بود که ما نسبت به آن افت کرده باشیم؛ در رقابت های جهانی اسکی که در سوئد برگزار شد تیم ملی مردان و زنان ایران در برخی از رشته ها، بهتر از سال های قبل بودند و در مواردی نیز نتایج بدتری کسب کردند.
افتخاری ادامه داد: چهار روز پیش از اعزام اسکی بازان به مسابقات جهانی، یکی از ملی پوشان شایعه تبانی در مسابقات انتخابی اسکی را مطرح کرد که فدراسیون به طور جدی ادعا را بررسی و هیچ مورد تبانی پیدا نشد. مسابقات انتخابی تحت نظر نماینده فدراسیون جهانی اسکی برگزار شد. البته محمد کیادربندسری در فدراسیون موضوع تبانی را تکذیب کرد اما پس از خروج دوباره بر آن پافشاری کرد.
او در زمینه چرایی هجمه های اخیر علیه فدراسیون تصریح کرد: دلیل واضح و روشن است برخی به دنبال توسعه بازیکن سالاری و مربی سالاری در مجموعه اسکی هستند اما ما چنین اجازه ای نخواهیم داد. مربی و ورزشکار باید چارچوب کار و قانون را بشناسند و به خود اجازه ندهد که برای فدراسیون تعین تکلیف کنند در غیر اینصورت جایگاهی در فدراسیون و مجموعه اسکی ندارند.
وی با اشاره انتقاداتی که از سرمربی تیم ملی بانوان می شود گفت: من از توانایی «سمیرا زرگری» چیزی نمی گویم اما کسانی که ادعا دارند او ضعیف است می توانند توانایی ها خود را با رزومه زرگری بسنجند تا مشخص شود چه کسی دانش مربی گری در اسکی دارد. زرگری در چند سال گذشته چهار نخبه به تیم های پایه تحویل داده است که در کارنامه هیچ کدام از منتقدان او دیده نمی شود.
رییس فدراسیون اسکی در پایان گفت: خطر از دست رفتن منافع در فدراسیون اسکی یکی از دلایل اصلی این انتقادات است. کسانی که در گذشته همه کاره اسکی بودند و این فدراسیون را با 2 میلیارد تومان بدهی رها کردند به دنبال بازیافتن جایگاه پیشین خود هستند اما من چنین اجازه ای نخواهم داد زیرا برای سامان یافت ورزش اسکی لازم است مدیریت، بازیکن سالاری و مربی سالاری اصلاح شود که در این دوره ما گام نخست آن را برداشتیم.

خواندن 126 دفعه

ارسال نظر جدید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

درباره

" آن زمان که هیچ وب سایت خصوصی جهت اطلاع رسانی در ورزش اسکی و اسکیت وجود نداشت ما آمدیم "

رسانه اسکی ایران با شعار "ورزش بدون توقف" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به ورزش اسکی و اسکیت کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

همکاری

شما می توانید در صورت تمایل با سایت اسکی ایران همکاری داشته باشید. اگر علاقمند هستید تا در گروه اسکی ایران حاضر باشید میتوانید از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید و در صورتی که از علاقمندان ورزش اسکی و اسکیت هستید و میخواهید مطلبی ارسال کنید از طریق این صفحه می توانید با ما تماس بگیرید و ما نیز مطالب شما را به صورت مقاله و یا فیلم در سایت قرار خواهیم داد.

ساماندهی

logo-samandehi

Top

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود