نخستین رسانه مستقل خبری ورزشی اسکی و اسکیت / تأسیس 1390

 

پنج شنبه, 04 بهمن 1397 ساعت 11:43

کاپیتان چطور از تیم ملی اسکی خط خورد/ پای نفر سوم در میان است؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نام کاپیتان تیم ملی اسکی در حالی در لیست اعزامی به رقابتهای قهرمانی جهان دیده نمی شود که وی مستندات پزشکی برای عدم حضور در برخی انتخابی ها را به فدراسیون ارائه داده بود.

به گزارش اسکی ایران و به نقل از مهر، ماجرا کمی تکراری به نظر می رسد، حسین ساوه شمشکی که مدتی است از برخی بی برنامگی ها در فدراسیون اسکی گلایه دارد و انتقاد می کند در اعزام های مهم و حساس حذف می شود. نمونه آن المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی بود که به گفته وی فدراسیون هیچ تلاشی برای کسب سهمیه بیشتر انجام نداد و عملا او فرصت حضور در سومین دوره المپیک زندگی ورزشی اش را از دست داد.

ساوه شمشکی که مدتی به دلیل مصدومیت فرصت حضور در نخستین دوره های انتخابی مسابقات قهرمانی جهان را از دست داده بود امیدوار بود با توجه به پوئن فیز(امتیاز جهانی) بالای خود بتواند نظر کادر فنی تیم ملی را جلب کند. وی در چند رقابت انتخابی پایانی شرکت و نتایج خوبی هم کسب کرد اما در پایان از ترکیب تیم ملی اسکی خط خورد.

کلهر: طبق مصوبه کمیته فنی ساوه شمشکی در ترکیب تیم قرار نگرفت

باقر کلهر سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص خط خوردن نام ساوه شمشکی از ترکیب تیم ملی گفت: طبق مصوبه کمیته فنی فدراسیون قرار شد تا اسکی بازان برای حضور در قهرمانی جهان در ۱۰ مانش مارپیچ بزرگ و ۱۰ مانش مارپیچ کوچک و سه مسابقه بین المللی داخل کشور شرکت کنند و در مجموع مسافران سوئد مشخص شوند. ساوه شمشکی به دلیل مصدومیت در ۱۶ مانش حضور نداشت و امتیاز وی به ۴ نفری که هم اکنون در ترکیب تیم قرار گرفته اند نمی رسد. درست است که وی در بین دو نفر اول اسکی ایران است اما در این مصوبه ای که کمیته فنی نوشته است نتوانست در چارچوب تیم قرار بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به پوئن فیز ساوه شمشکی و اینکه وی به دلیل مصدومیت ناچار به عدم شرکت در برخی انتخابی ها شد و استثنایی برایش قائل نمی شوید گفت: اسکی فقط قهرمانی دنیا نیست. ما باز هم مسابقه و اردو داریم. من نمی توانستم به کسی که ۴۳ روز در اردو بوده است بگویم شما نیا و ساوه شمشکی را جایگزین کنم.

رئیس کمیته فنی: ۷۰ درصد اختیار انتخاب تیم ملی با سرمربی تیم بود

در این میان موسی ساوه شمشکی رئیس کمیته فنی ضمن اشاره به جلسه کمیته فنی گفت: ما ۷۰ درصد اختیار را به سرمربی دادیم و ۳۰ درصد نیز با توجه به رقابتهای انتخابی و بین المللی بود. همه اختیارات با کادر فنی تیم ملی است و اگر حالا هم هر تصمیمی بگیرند ما هیچ مشکلی نداریم.

آیا عامل سوم در خط زدن نام ساوه شمشکی دخیل بود؟

با این حساب که کمیته فنی و سرمربی تیم هریک خود را از دخالت مستقیم در خط خوردن نام ساوه شمشکی از ترکیب تیم اعزامی به قهرمانی جهان مبرا می دانند این سوال پیش می آید که آیا عامل سومی در حذف نام کاپیتان تیم ملی وجود دارد؟

وی که حضور در المپیک زمستانی را از دست داده بود حالا در حسرت قهرمانی جهان هم می ماند و باید دید آیا در بازیهای آسیایی زمستاتی هم جایی در تیم ملی ندارد یا خیر!

خواندن 180 دفعه

ارسال نظر جدید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

درباره

" آن زمان که هیچ وب سایت خصوصی جهت اطلاع رسانی در ورزش اسکی و اسکیت وجود نداشت ما آمدیم "

رسانه اسکی ایران با شعار "ورزش بدون توقف" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به ورزش اسکی و اسکیت کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

همکاری

شما می توانید در صورت تمایل با سایت اسکی ایران همکاری داشته باشید. اگر علاقمند هستید تا در گروه اسکی ایران حاضر باشید میتوانید از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید و در صورتی که از علاقمندان ورزش اسکی و اسکیت هستید و میخواهید مطلبی ارسال کنید از طریق این صفحه می توانید با ما تماس بگیرید و ما نیز مطالب شما را به صورت مقاله و یا فیلم در سایت قرار خواهیم داد.

ساماندهی

logo-samandehi

Top

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود