نخستین رسانه مستقل خبری ورزشی اسکی و اسکیت / تأسیس 1390

 

یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 11:53

اسکی ایران چشم انتظار سهمیه پنجم المپیک زمستانی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تکلیف وضعیت سهمیه پنجم اسکی ایران اول بهمن ماه و با اعلام لیست تمام نمایندگان حاضر در المپیک زمستانی ٢٠١٨ کره جنوبی مشخص خواهد شد.

به گزارش  اسکی ایران و به نقل از مهر، مدت زمان زیادی تا المپیک زمستانی ٢٠١٨ کره جنوبی باقی نمانده است. مهمترین رویداد بین المللی اسکی که هر چهارسال یکبار جایی برای رقابت برترین های این رشته می شود. صرف نظر از مدال آوری برخی کشورهای صاحب نام در المپیک زمستانی، برای برخی دیگر از کشورها صرف حضور در المپیک زمستانی دستاوردی بزرگ است.

در کشورمان هم روند کسب سهمیه المپیک طی دوره های متوالی اگرچه به دلیل شرایط خاص، کمبود امکانات و مشکلات مالی فدراسیون همواره با کندی صورت گرفته اما  روندی صعودی داشته است. البته این بار شرایط قدری متفاوت است و حالا تنها چهار سهمیه اسکی ایران قطعی است و برای داشتن سهمیه پنجم باید کمی خوش شانس باشیم.

بر اساس قانون جدید نیز(فدراسیون جهانی اسکی) ابتدا یک سهمیه از میان ۵۰۰ نفر برتر کشورها انتخاب می شود که یک سهمیه برای بانوان و یک سهمیه برای آقایان اسکی ایران خواهد بود و پس از آن سهمیه دوم از میان ۳۰ نفر برتر جهان انتخاب خواهد شد (ایران نماینده ای در بین این افراد ندارد) و سپس به عنوان مثال اگر در لیست ۳۲۰ نفره رشته آلپاین جای خالی باقی ماند دوباره از میان ۵۰۰ نفر برتر سهمیه به اسکی بازان تعلق می گیرد و همین شانس را برای  کسب سهمیه کشورهایی از جمله ایران کم خواهد کرد.

در حالی که بانوان ملی پوش آلپاین ایرانی اردوی خود را در اتریش به پایان رساندند و اردوی تیم دو نفره آلپاین مردان هم در اتریش در حال پیگیری است  نمی شود به صورت قطعی در خصوص اسامی فرد به فرد چهار سهمیه فعلی(آلپاین و صحرانوردی) ایران نظر داد. البته در صحرانوردی شرایط کمی متفاوت است سید ستار صید و سمانه بیرامی فاصله خود را با رقیبان دیگر حفظ کرده اند اما در اسکی آلپاین در کنار فروغ عباسی که شانس اصلی به عنوان نماینده بانو در المپیک زمستانی است در بخش مردان رقابت میان محمد کیادربندسری و حسین ساوه شمشکی به صورت میلیمتری در جریان است.

اگر در روز اول بهمن که اسامی کامل المپیکی های اسکی منتشر می شود سهمیه پنجم هم به ایران تعلق بگیرد هم کیادربندسری عازم کره جنوبی می شود هم ساوه شمشکی و اکر ایران با ٤ سهمیه باقی بماند همه چیز بستگی به عملکرد این چند ماه آخر این دو ملی پوش دارد. رقابتی حساس و نزدیک که به زیبایی های سال منتهی به المپیک زمستانی می افزاید.

عکس: خبرگزاری مهر

خواندن 515 دفعه

ارسال نظر جدید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

درباره

" آن زمان که هیچ وب سایت خصوصی جهت اطلاع رسانی در ورزش اسکی و اسکیت وجود نداشت ما آمدیم "

رسانه اسکی ایران با شعار "ورزش بدون توقف" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به ورزش اسکی و اسکیت کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

همکاری

شما می توانید در صورت تمایل با سایت اسکی ایران همکاری داشته باشید. اگر علاقمند هستید تا در گروه اسکی ایران حاضر باشید میتوانید از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید و در صورتی که از علاقمندان ورزش اسکی و اسکیت هستید و میخواهید مطلبی ارسال کنید از طریق این صفحه می توانید با ما تماس بگیرید و ما نیز مطالب شما را به صورت مقاله و یا فیلم در سایت قرار خواهیم داد.

ساماندهی

logo-samandehi

Top

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود