نخستین رسانه مستقل خبری ورزشی اسکی و اسکیت / تأسیس 1390

 

یکشنبه, 05 دی 1395 ساعت 16:23

رویای حضور در تیم ملی اسکی برای شهرنشینان/مثل بومی ها زندگی کنید!

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سهم زیادی از ملی پوشان اسکی را بومی ها تشکیل می دهند و البته با توجه به نوع زندگی و تمرینات مداوم در طول سالیان مختلف این درصد حضور منطقی است.

به گزارش اسکی ایران و به نقل از خبرنگار مهر، اسکی در ایران در ۴ رشته آلپاین، صحرانوردی، اسنوبرد و چمن فعال است. در طی سالیان متمادی همواره نام های تکراری در لیست اعضای تیم های ملی اسکی دیده شده است اما به راستی آیا فدراسیون اسکی تبعیض و یا انحصاری برای حضور بومیان و غیربومی ها در تیم ملی داشته است؟

اگر منطقی به این موضوع نگاه کنیم پاسخ منفی است. بومیان اسکی از کودکی در کنار پیست های اسکی زندگی کرده اند. آنها از کودکی چوب اسکی به دست وارد پیست شده اند و تمرینات مداوم و سختگیرانه ای داشته اند.بدون شک آمادگی آنها بیش از شهرنشینانی است که هفته ای یک یا دوبار مسیری طولانی را تا پیستهای اسکی آمده و اغلب به صورت تفریحی این رشته را دنبال می کنند.

با این وجود به ویژه در طی سالیان اخیر برخی شهرنشینان و نمایندگانی از استانهای سراسر کشور به تیم های ملی راه پیدا کردند. نمونه آن فروغ عباسی بود که از استان فارس به عضویت تیم ملی آلپاین درآمد و اتفاقا خیلی خوب هم کار کرد.

در حال حاضر در کنار آلپاین که ترکیبی از بومی ها و البته یک یا دو غیر بومی است، تیم ملی اسنوبرد در بخش بانوان اغلب غیر بومی و در بخش آقایان قریب به اتفاق بومی هستند. در تیم ملی صحرانوردی نیز تقریبا همه مردان بومی اند و در بانوان دو غیر بومی به چشم می خورند.

بهرام ساوه شمشکی سرپرست دبیری فدراسیون اسکی در گفتگو با خبرنگار مهر  در خصوص اینکه فدراسیون چه برنامه ای برای ایجاد شانس غیربومی ها در تیم های ملی دارد گفت: به هرحال قرارگرفتن در تیم ملی پروسه تلاش و تمرینی زیادی را می طلبد. هرکس که می خواهد عضو تیم ملی شود باید مثل بومی ها زندگی کند یعنی مدام در حال تمرین باشد و اسکی را به صورت تفریحی دنبال نکند.اتفاقا ما به ورزشکاران غیربومی بیشتر کمک می کنیم. یک ورزشکار غیر بومی هزینه اش سه برابر یک بومی است اما فدراسیون با دید توسعه ای خود توجه ویژه ای به غیر بومی ها دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، با این حساب اگرچه دروازه ورود غیربومی ها به تیم ملی کوچک است اما این دروازه همچنان باز است. هرکس بتواند در رقابتهای لیگ بین المللی و یا انتخابی به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کند بی شک به تیم ملی خواهد رسید.

خواندن 795 دفعه

ارسال نظر جدید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

درباره

" آن زمان که هیچ وب سایت خصوصی جهت اطلاع رسانی در ورزش اسکی و اسکیت وجود نداشت ما آمدیم "

رسانه اسکی ایران با شعار "ورزش بدون توقف" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به ورزش اسکی و اسکیت کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

همکاری

شما می توانید در صورت تمایل با سایت اسکی ایران همکاری داشته باشید. اگر علاقمند هستید تا در گروه اسکی ایران حاضر باشید میتوانید از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید و در صورتی که از علاقمندان ورزش اسکی و اسکیت هستید و میخواهید مطلبی ارسال کنید از طریق این صفحه می توانید با ما تماس بگیرید و ما نیز مطالب شما را به صورت مقاله و یا فیلم در سایت قرار خواهیم داد.

ساماندهی

logo-samandehi

Top

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود