نخستین رسانه مستقل خبری ورزشی اسکی و اسکیت / تأسیس 1390

 

یکشنبه, 03 مرداد 1395 ساعت 08:29

رانت‌خوارها و خانواده‌سالارها دوباره به اسکی بازمی‌گردند؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش اسکی ایران و به نقل از سایت فردا - نسیم: نهم اسفندماه سال گذشته بود که ناصر طالبی پس از دو سال حضور در راس فدراسیون اسکی از ریاست این فدراسیون استعفا داد و 9 روز بعد وزارت ورزش رسما با این استعفا موافقت کرد.

پس از اداره 30 ساله و خانوادگی در فدراسیون اسکی و اعتراضاتی که در طی سالیان سال و برخی انحصارطلبی‌ها به وجود آمده بود همه به دنبال یک ناجی در اسکی بودند. ناصر طالبی گزینه‌ای که ابتدا به عنوان سرپرست در فدراسیون اسکی ظاهر شد و مدتی بعد هم در انتخابات شرکت کرد و از بی‌اعتمادی مجمع به گزینه گذشته‌ها نهایت استفاده را کرد و رئیس هم شد.

طالبی به اصلاح مهره عدالت خواهی بود که قرار بود اسکی را از انحصار خانواده‌سالارها دربیاورد ولی در اسکی سوخت شد. او با برخی تصمیمات تا حدودی غیرکارشناسی و عدم حمایت مسئولان ورزشی باعث شد فضایی در این رشته ایجاد شود که هیچ مسابقه‌ای برگزار نشود و رسما این رشته تا آستانه تعطیلی حرکت کند.

مخالفان طالبی هم البته کم کم منفعت‌های شخصی خودشان را به منفعت اسکی ترجیح دادند و این رشته پرهیاهو در ایران تعطیل شد. نامه استعفای مربیان و اسکی‌بازان، تجمع چندین باره در مقابل وزات ورزش و جوانان و مصاحبه‌های گلایه آمیز در انتها طالبی را به مسیری سوق داد که استعفا دهد.

پس از استعفای طالبی، وزارت ورزش احمد سعادتمند را به عنوان سرپرست این فدراسیون معرفی کرد. سعادتمندی که رویای ریاست در فدراسیون را داشت ولی با نامه وزارت ورزش مبنی براینکه سرپرست یک فدراسیون نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند، از حضور در انتخابات انصراف داد.

با انصراف سعادتمند و با اعلام وزارت ورزش سیدمصطفی میرهاشمی، میرابوطالبی، رستم کلهر، حسین کلهر، سیدحمید مهدوی، مرتضی ساوه شمشکی، میترا نوری، سیدحسن طباطبایی، سیدعبدی افتخاری، پیام محبی، سیدمجتبی صید، هوشیار میردامادی، جواد شهلایی باقری، سیروس معدن‌دار، علی ستوده، بیژن خطیبی، بهار خیرخواه، سیدیاسین صید، افسانه شمشک نامزدهای نهایی در فدراسیون اسکی هستند که قرار است انتخابات این فدراسیون ششم مردادماه برگزار شود.

با نزدیک شدن به انتخابات فدراسیون اسکی دوباره رانت‌خوارها و خانواده‌سالارها که 30 سال است در اسکی رخنه کرده‌اند دوباره به دنبال تمامیت خواهی هستند و در تلاشند تا دوباره بعد از دوسال قدرت را به خانواده‌های خود بازگردانند.

یکی از گزینه‌های ریاست فدراسیون اسکی که گفته می‌شود مورد حمایت وزارت ورزش و جوانان نیز هم هست، با این خانواده‌ها لابی کرده و به دنبال این است که ریاست فدراسیون را برعهده بگیرد. اما نکته مهم این است که در دوسال گذشته سعی شده بود تا با خانواده سالارها مبارزه شود ولی بعد ازدو سال بازهم شاهد این هم هستیم که این کاندیدا که بخت زیادی برای ریاست در فدراسیون دارد، خواهان حمایت رانت‌خوارها است.

رانت‌خوارهایی که در 30 سال گذشته همه چیز را انحصار به خود می‌دانستند و جلوی هرنوع پیشرفت در این رشته پرطرفدار را گرفته بودند. به نظر می‌رسد با روی کار آمدن این کاندیدا، بازهم فدراسیون در اختیار یک خانواده قرار می‌گیرد که فقط فامیلی‌اش با قبلی‌ها فرق می‌کند. یعنی بازهم باید شاهد انحصارطلبی‌های، رانت‌ها و منفعت‌طلبی‌ها برای یک قشر خاص باشیم.

امید است وزارت ورزش به عنوان متولی اصلی ورزش همان طور که در دوسال گذشته مبارزه خوبی با انحصارطلب‌ها در فدراسیون داشت و جلوی منافع شخصی آنها ایستاد، این بار نیز در انتخابات فدراسیون با این گروه خاص مبارزه کند و شرایطی را فراهم کند تا این رشته دوباره به روزهای خوش گذشته بازگردد.

خواندن 693 دفعه

ارسال نظر جدید

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

درباره

" آن زمان که هیچ وب سایت خصوصی جهت اطلاع رسانی در ورزش اسکی و اسکیت وجود نداشت ما آمدیم "

رسانه اسکی ایران با شعار "ورزش بدون توقف" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به ورزش اسکی و اسکیت کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

همکاری

شما می توانید در صورت تمایل با سایت اسکی ایران همکاری داشته باشید. اگر علاقمند هستید تا در گروه اسکی ایران حاضر باشید میتوانید از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید و در صورتی که از علاقمندان ورزش اسکی و اسکیت هستید و میخواهید مطلبی ارسال کنید از طریق این صفحه می توانید با ما تماس بگیرید و ما نیز مطالب شما را به صورت مقاله و یا فیلم در سایت قرار خواهیم داد.

ساماندهی

logo-samandehi

Top

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود