چاپ کردن این صفحه
شنبه, 26 دی 1394 ساعت 08:21

تنها پیست اسکیت ساحلی خاورمیانه سال آینده درمحمودآباد افتتاح خواهد شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس هیات اسکیت مازندران از افتتاح تنها پیست اسکیت ساحلی خاورمیانه در سرخرود محمودآباد در سال آینده خبر داد.

به گزارش اسکی ایران  و به نقل از ایرنا - حسین خیری نیا اظهار داشت: در حال حاضر ساخت پیست اسکیت بین المللی شهر سرخرود از توابع شهرستان محمودآباد استان مازندران بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی تصریح کرد: تاکنون سه میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که در آخرین مرحله 800 میلیون ریال برای ساخت ساختمان اداری و رفاهی در نظر گرفته شد که با اختصاص یک میلیارد ریال دیگر تکمیل و برای سال آینده تنها پیست ساحلی خاورمیانه افتتاح خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این پیست بین المللی تحول بزرگی را در ورزش اسکیت مازندران شاهد خواهیم بود و قابلیت برگزاری و میزبانی مسابقات کشوری و حتی فراملی را خواهیم داشت و این در حالی است که امسال نیز با توجه به تکمیل نبودن این پیست، اردوی تیم ملی نیز در آن برگزار شد.
رئیس هیات اسکیت مازندران افزود: پیست 200 متری بین المللی و ساحلی سرخرود در زمینی به مساحت 9 هزار متر مربع برای استفاده چند منظوره ساخته می شود.
خیری نیا با اشاره به ظرفیت های بالای رشته ورزشی اسکیت درمازندران، گفت: خوشبختانه مازندران از استان های پیشرو در اسکیت هم در حوزه همگانی و هم حوزه قهرمانی است که می تواند میزبان رویدادهای بزرگتر حتی در بخش ملی و بین المللی باشد.
وی اولویت نخست این هیات را با توجه به نوپا بودن این ورزش بیشتر در حوزه استعداد یابی نونهالان عنوان کرده است و اظهار داشت: در حال حاضر شاهد کشف پدیده های مطرح در سطح کشور همچون مژده شعبانی از چالوس که جزو برترین های کشور و محمد حسین منصف که عضو تیم ملی هستیم .
حدود دو هزار اسکیت باز سازمان یافته در مازندران مشغول فعالیت هستند که 65 درصد آنها را خانم ها تشکیل می دهند.

خواندن 1258 دفعه

کلیه حقوق برای وب سایت اسکی ایران محفوظ و کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک شامل پیگرد قانونی می شود